Festiwal UltraLajkonik – Celebrujemy kulturę kolarską

UltraLajkonik to wyjątkowe wydarzenie celebrujące kolarskie zmagania z trasą, samym sobą i żywiołami. Wyścig wyróżnia się unikalnym charakterem,Będącym mieszaniną kilku czynników – miejsca, wyjątkowej i skrytej atmosfery Pogórzy, ukrytej głęboko wśród zalesionych wąwozów przyrody, jak również niezwykle trudnych podjazdów, z których ten region słynie, więc czy można chcieć czegoś jeszcze? Owszem! 

Pasję do kolarstwa można wyrazić na wiele sposobów i właśnie do jednej z tych alternatywnych aktywności chcemy Cię zaprosić. Festiwal to doskonała przestrzeń do integracji, dyskusji, testowania i wzajemnego inspirowania się rowerowymi zajawkami. Przestrzenią gdzie w powietrzu ma sączyć się woń rozkwitającej wiosennej przyrody zmieszana z mocą opowieści uczestników o przygodach jakie ich spotkały podacz rowerowych eskapad na całym świecie. TO wszystko ma inspirować młodych i dorosłych, Kobiety i Mężczyzn do podjęcia próby przeżycia chociażby namiastki tych przygód. Do wyjścia ze strefy komfortu, by poczuć jak niewiele nam potrzeba do szczęścia, jak blisko nas jest prawdziwa codzienność, która może dać nam tak wiele radości. 

Festiwal odbywa się w dniach 30 kwietnia – 3 maja, oferując wspaniałą okazję do wspólnego spędzenia czasu dla entuzjastów kolarstwa i ich rodzin. 

Główne atrakcje festiwalu to:

  • Prezentacje i dyskusje z zaproszonymi gośćmi 
  • Kino plenerowe (jeśli pogoda nam pozwoli)
  • Warsztat serwisowania roweru
  • Prezentacje sprzętu kolarskiego
  • Strefa relaksu i rozrywki

Czekamy na Ciebie

Festiwal ma również na celu integrację, uzupełnienie zmagań kolarskich i zaangażowanie społeczności kolarskiej, która ma ochotę poznać jak działają ultramaratony kolarskie, jaki jest ich klimat, jak się do nich przygotować. To także okazja do poznania ciekawych ludzi, nowoczesnego sprzętu, kolarskich zwyczajów, tajników rowerowej mechaniki. Nie można też zapomnieć o tym, że jest to świetna okazja, żeby „przybić piątkę” ludziom, których do tej pory oglądaliśmy tylko w mediach społecznościowych i podziwialiśmy trasy, które pokonywali. 

Zapamiętaj! Festiwal UltraLajkonik to okazja do tego, żeby zobaczyć kolarski ultramaraton od kuchni, przetestować topowy sprzęt i lepiej się poznać. Nawet jeśli nie jedziesz UltraLajkonika, to mamy dla Ciebie nie mniej atrakcji niż trasa szykuje dla zawodników. 

Scroll to Top